Categories
Sosyal Medya

Tekrar bir yılın daha sonuna geldik. Gerimizde bırakmak üzere olduğumuz 2021, tüm dünya üzere Türkiye’de de gündemi ağır bir yıldı. Bizler de siz …

Tekrar bir yılın daha sonuna geldik. Gerimizde bırakmak üzere olduğumuz 2021, tüm dünya üzere Türkiye’de de gündemi ağır bir yıldı. Bizler de siz takipçilerimizle hayatın içinden ve teknoloji dünyasından en düzgün haberleri ve gelişmeleri hem YouTube kanalımız hem internet sitemiz hem de toplumsal medya üzerinden paylaştık.

Bugün de şöyle küçük bir 2021 yılı seyahatine çıkalım dedik. Yeni yıla girmeden, tarih yazarken yılı karıştırmaya başlamadan evvel sizlerle Instagram ve Twitter hesaplarımızda 2021 yılında en çok beğenilen paylaşımlarımıza dönmeye karar verdik. Gelin, duyabileceğiniz en değişik haberleri, çarpıcı bilgileri, ufak tefek esprileri ve çok daha fazlasını paylaştığımız Instagram ve Twitter hesaplarımızda en beğendiğiniz gönderilere dönelim ve 2021 yılını kısaca hatırlayalım.

Yazıya geçmeden, 2022’ye memnun girmenizi sağlayacak çekilişimizi hatırlatalım:

()

Webtekno Instagram hesabında en fazla beğenilen gönderiler:

Karamsar bir yılın habercisi olan paylaşım:

()

Bundan 30 hafta evvel yaptığımız bu paylaşımda 202 Dünya Memnunluk Raporu’nun sonuçlarına yer vermiştik. Bu sonuçlar, Türkiye’nin dünya sıralamasında 78. olduğunu gösteriyordu.

Türkiye’nin gündemi uzunca bir mühlet tek bir kişi üzerineydi:

()

2021 yılına damgasını vuran, uzunca bir mühlet Türkiye gündeminden düşmeyen Sedat Peker, IMDb’ye de düşmüştü. Bilinmeyen bireyler, Sedat Peker’in yayımladığı görüntüler için IMDb’de ‘mini dizi’ sayfası oluşturmuştu.

Gerçek hayatta GTA kavramını tüm şiddetiyle gösteren olay:

()

Yaklaşık 18 hafta evvel Lübnanlı bir şahıs, kendisine yakıt vermeyen bir akaryakıt istasyonuna füze atmıştı…

Amazon’un neden başarılı olduğunu anlatan Türkiye örneği:

()

E-ticaret hizmetinde Türkiye’ye gelmesiyle ihtilal yaratan Amazon, bu mevzuda neden üstün olduğunu, kolay fakat o vakitler alışık olmadığımız bir formda gözler önüne sermişti.

Bir vakitler internet büsbütün karaya oturan Ever Given gemisinden ibaretti:

()

Süveyş Kanalı’nda karaya oturan ve tüm deniz trafiğini günlerce iptal eden, ticareti aksatan ve milyonlarca dolarlık ziyan yaşatan Ever Given isimli koca gemiyi hatırladınız mı? İşte bir vakitler tüm internet, bir kepçenin o dev gemiyi kurtarma gayretini konuşuyordu…

50 kuruş, 50 kuruştan daha bedelli oldu:

()

50 kuruşa yatırım yapsaydınız, şu anda güçlü olmuştunuz… Bu paylaşımı yapmamızın üstünden geçen 9 haftanın akabinde 50 kuruşun maliyeti 1 TL’ye ulaştı.

Kripto para yatırımcılarının ıslık öttürse altında fikir arayacağı Elon Musk, açıkça tehdit edilmişti:

()

Elon Musk ‘Hi’ dese HI kripto para ünitesinin dakikalar içinde %50’yi aşkın kıymet kazandığı günlerde Anonymous, Elon Musk’a açık bir tehdit göndermişti.

Mülteci akını sırasında İran hududundaki 43 kilometrelik duvar tamamlandı:

()

Türkiye’nin mülteci akınıyla karşı karşıya olduğu günlerde Türkiye’nin İran sonuna çektiği 43 kilometrelik duvar tamamlanmıştı.

Ufak bir Twitch yayıncıları rehberi:

()

Twitch dünyasına şimdi atılmayanlar, ya da bu dünyada olup başkalarına şimdi baht vermeyenler için bir yayıncı listesi oluşturalım dedik.

Hasret sona erdi(!):

()

Yaklaşık 6 ay evvel, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet ‘Tosuncuk’ Aydın, Brezilya’da teslim olmuştu. Mehmet Aydın, şu anda tutuklu durumda.

Webtekno Twitter hesabında en fazla beğenilen gönderiler:

Elon “BadBoy71” Musk, yeni saçıyla Tesla’yı ziyana uğrattı:

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su, toplumsal medyanın hükümdarı Elon Musk, sessizce saçını kestirmişti. Ancak o saç tarzı, Tesla yatırımcılarını pek de şad etmedi.

Kısa müddetliğine Twitter’ın bitki örtüsünü değiştiren animasyon:

Twitter’da bâtın bir kodun ortaya çıkmasıyla birlikte her bir Tweet, bu kodla atılmaya, her bir beğeni de rengarenk patlamaya başlamıştı.

Fenerbahçe, Twitter’da en çok etkileşim alan kadro olmuştu:

Fenerbahçe, 2021’in birinci 6 ayında 74,2 milyon etkileşimle Twitter’da en fazla etkileşim alan spor kadrosu olmayı başarmıştı.

İnternetin iki efsanesinden farklı bir karar gelmişti:

Genetik bozuklukları nedeniyle çocuk üzere gözüken ve internetin konuştuğu isimler haline dönüşen 17 yaşındaki Abdu Rozik ve 18 yaşındaki Hasbulla Magomedov, hengame etmeye karar verdiklerini duyurmuştu.

Bu basamaktan sonra son günlere daha da yaklaşıyoruz: Doların artmasıyla birlikte Apple, eser satışlarını durduruyor:

Dolar yavaş yavaş 13’e yanlışsız tırmanırken Apple, birkaç gün sürecek bir formda Türkiye’deki satışlarına orta vermişti. Akabinde satışlar, artırımlarla birlikte devam etmişti..

Türk genci kurdan kaygı yanarken öteki yanda Avrupa:

Türkiye’de gençlerin son yıllardaki gündemi fiyatlar nedeniyle istediklerine erişememek olurken Avrupa’da bu kıskandıran teklif ortaya atıldı.

Twitter’ın platformla oyuncak üzere oynadığı devirde Apple aktifliği de ortaya kaynadı:

Tepkiler özelliğiyle oyuncak üzere aç kapa oynayan Twitter, bu sırada düzenlenen Apple aktifliğinin özel animasyonunu da deneyimleyememize neden oldu.

Hazine Bakanı’nın Türkiye gündemi olan ‘Üzülürüm’ yanıtı:

Geçtiğimiz haftalarda birdenbire Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati, şimdiki ekonomik model hakkındaki ‘Ya tutmazsa?’ sorusuna ‘Üzülürüm.’ yanıtını vermişti. Hepimiz üzülmüştük.

“Araba mı? O ne?” dediğimiz bir geleceğe hakikat giderken:

Minimum fiyatın 2.825 TL olarak uygulandığı, 2022 için 4.250 TL olarak belirlendiği ülkemizde araba fiyatları, bu sayıların 100 katı üzerinde..

Çarpım tablosunu yeni yeni aştığımız günlerden..

Dolar peşi sıra rekorlar kırarken artık çarpım tablosuna bile bakamaz olmuştuk. Zira 10 TL düzeyi bile aşılmış, 11’ler gelmişti. Natürel bu Tweet’in akabinde 18’leri de gördük.. Şimdiyse 11-12 ortasında dolaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.