Categories
Sosyal Medya

Uzun yıllar boyunca kız çocuklarının erken yaşlarda evlendirilmesi Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri oldu. Neyse ki Türkiye bu büyük …

Uzun yıllar boyunca kız çocuklarının erken yaşlarda evlendirilmesi Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri oldu. Neyse ki Türkiye bu büyük sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşturdu. Fakat bu kanayan yaranın sonuç bulamadığı pek çok ülke bulunuyor.

Bu ülkelerden birisi de Taliban yönetimine geçen Afganistan. Eğer gündemi az çok yakından takip ediyorsanız, Afganistan’ın yönetiminin Taliban’a geçtiğini zaten biliyorsunuzdur. Yıllardır iç savaşla mücadele eden ülkede, fakirlik hat safhaya ulaşmış durumda.

Bu da ailelerin fakirleşmesine ve para bulabilmek için çeşitli yollar aramasına neden oluyor. Aynı bu haberimizde olduğu gibi.

9 yaşındaki kızı 55 yaşındaki adama sattılar! Sosyal medya ateş püskürdü

Afganistan’da bir aile maddi sorunlar nedeniyle 9 yaşındaki kız çocuğunu 55 yaşındaki bir adama sattı. Olay doğal olarak sosyal medyadan büyük tepki çekti.

Elbette bu olayın sosyal medyada tepki çekmesi birşeyi değiştirmeyecek. Klavye silahlı timi olayı bir süre gündemde tutup sonra hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam edecektir. Bu duruma müdahale edip, gerçek anlamda tepki göstermesi gerekenler ise her zamanki gibi görmezden gelmeye devam edeceklerdir.

Bu geri kalmış ülkelerden gelen ilk çocuk gelin haberi değil. Muhtemelen son da olmayacak.

Dilerseniz konu ile ilgili videoya buradan göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.