Categories
Sosyal Medya

2020 yılında bütün dünyayı tesiri altına alan Covid-19 salgını, her ne kadar ülkemizin çalkantılı gündemi içinde kendini unuttursa da global …

2020 yılında bütün dünyayı tesiri altına alan Covid-19 salgını, her ne kadar ülkemizin çalkantılı gündemi içinde kendini unuttursa da global manada değerli bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Bu alanda aşı çalışmaları devam ederken bir yandan da aşı terslerinin toplumsal medya üzerinden yaptıkları telaffuzlar dikkat çekmeye devam ediyor.

OMICRON varyantının da çıkmasıyla birlikte aşı çalışmaları bir sefer daha sürat kazanmışken uzmanlar ve hekimler, aşı aksisi olan insanların fikrini değiştirmek için açıklamalara devam ediyorlar. Öte yandan aşı zıddı olan politik figürler, toplumun bir bölümüne tesir etmeye devam ediyor. Aşı zıtlığının bir oldukça ağır olduğu ABD’de de bu tarafta paylaşımlarda bulunan Cumhuriyetçi siyasetçi Marjorie Taylor Greene’in Twitter hesabı kapatıldı.

‘Twitter, ABD’nin düşmanıdır’

ABD’de Covid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 825 bini aşmışken Georgia eyaletinden kongre üyesi olan Greene, geçtiğimiz periyotlarda aşı tersi paylaşımlarıyla Twitter’dan ceza almıştı. Global salgınla ilgili aldatıcı bilgi paylaşımının önüne geçmek için denetlemelerini sürdüren Twitter, yanlış paylaşımları sebebiyle Greene’e 12 saatten bir haftaya kadar cezalar getirmişti.

Tartışmacı bir karakteri olduğu tez edilen ve ‘olay yaratan’ kimliğiyle tanınan Greene, bu biçim paylaşımlarına devam ettiği için Twitter hesabı kalıcı olarak kapatıldı. Kongre içinde de maske kuralları dahil olmak üzere Covid-19 tedbirlerine ‘ısrarla’ uymadığı öne sürülen Greene, Twitter’ı “ABD’nin düşmanıdır” biçiminde nitelendirerek “Sosyal medya platformları gerçeğin yayılmasının önüne geçemezler…Komünist Demokratlar gerçeği engelleyemez. Ben hakikaten ve halktan yanayım. Bunu da aşacağız” halinde bir açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.