Categories
Sosyal Medya

Twitch ilk kurulduğunda oyun yayıncıları için planlanan bir platformdu. Fakat zamanla bu durum değişti. Artık “yanlış anlamayın dilenci …

Twitch ilk kurulduğunda oyun yayıncıları için planlanan bir platformdu. Fakat zamanla bu durum değişti. Artık “yanlış anlamayın dilenci değilim” tarzındaki insanlar da Twitch’te yayın açarak duyar kasmaya çalışıyorlar.

Böylece sahte iddialarla insanlardan para topluyorlar. Nasıl mı? Aslında düzenek gayet basit. Aynı Didem isimli yayıncının yaptığı gibi.

İç çamaşırı görünecek şekilde yayın açan bu yayıncı, sağlık duyarı kasarak kist ameliyatı olacağını ve bunun için de bağış topladığını iddia ediyor. Buraya kadar herşey normal.

Fakat daha sonra bir izleyici kist raporunun kendisine sunulması halinde ameliyat için gerekli ücreti karşılayacağını söylüyor. İşte kayış bu noktada kopuyor. Didem isimli yayıncı, Discord hesabından arkadaşına “Sahte kist raporu lazım” diye yazıyor. Zaten videoda ilgili yeri durdurduğunuzda siz de net bir şekilde bu yazışmaları görebileceksiniz.

Bu yazışmalarda bağış yapanlar için ağıza alınmayacak hakaretler de söyleniyor. İşte insanların duyguları Twitch üzerinde bu şekilde sömürülüyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir? İç çamaşırlarını göstererek yayın açan, para toplayan yayıncılara zaten alışığız. Fakat buna duyar kasmayı da ekleyerek bağış miktarını önemli seviyelere çıkaran Didem isimli yayıncı, durumu biraz abartmış gibi görünüyor.

Bu arkadaş için yorumları size bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.