Categories
Sosyal Medya

Son yıllarda, anime olarak da isimlendirilen Japon animasyonlarının popülerliği kıymetli derecede arttı. Dünya genelinde milyonlarca insan …

Son yıllarda, anime olarak da isimlendirilen Japon animasyonlarının popülerliği kıymetli derecede arttı. Dünya genelinde milyonlarca insan, Japonya’ya mahsus çizim sanatıyla çizilen ve ‘manga’ ismi verilen çizimlerin dizi yahut sinema sineması halinde uyarlanması sonucunda oluşan animasyonlara büyük ilgi ve hayranlık duyuyor.

Lakin birçok insan ise bu animasyonların içeriğinin insanlarda, bilhassa çocuklarda makûs sonuçlar oluşturabileceğine inanıyor. Artık de 36 yaşındaki ünlü futbolcu Burak Yılmaz, toplumsal medya üzerinden bu bahis hakkında bir anime paylaşımı yaptı. Yılmaz’ın paylaşımı birçok beşerden reaksiyon topladı.

‘Anime izletme’

Fransa’nın Ligue 1 ekiplerinden Lille’de forma giyen ulusal futbolcu, Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir kıssada ‘anime izletme’ ibarelerine yer verdi. 36 yaşındaki Yılmaz’ın bu paylaşımı yapma sebebinin ise bir ailenin 13 yaşındaki kızının anime tesirinde kalarak intihar ettiği savları olduğu söz edildi.

Anime, yani japon animasyonlarının çocukları makûs etkilediğini, onları intihara sürüklediğini düşünen ünlü futbolcunun bu paylaşımı toplumsal medyada birtakım reaksiyonların ortaya çıkmasına sebep oldu. Birtakım kullanıcılar ünlü futbolcuya katılmadığını, animelerin bu üslup sonuçlara yol açmadığını belirtirken kimileri ise Yılmaz’ın haklı olduğunu, animelerin çocuklarda olumsuz sonuçlar doğurabileceğini tabir etti. Biz de sizler için toplumsal medyadan gelen bu yansıların kimilerini derledik. Pekala, siz bu hususta ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İşte gelen yansılardan kimileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.