Categories
Sosyal Medya

Yaptığı her açıklama ile gündeme oturan milyarder iş insanı Elon Musk, tekrar çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu. Koronavirüs pandemisine pek …

Yaptığı her açıklama ile gündeme oturan milyarder iş insanı Elon Musk, tekrar çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu. Koronavirüs pandemisine pek de inanmadığını söyleyen Musk, katıldığı bir podcast yayınından sonra dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Musk’ın Twitter’da yaptığı paylaşım, hem reaksiyon hem de dayanak gördü.

Elon Musk’ın Twitter’daki paylaşımında hiçbir açıklama yok. İş insanı, sadece bir karikatür paylaştı. Paylaşılan bu karikatürde iki insan vardı. Bunlardan bir tanesi sayısız doz aşı vurulmuş, oburu ise hiç aşı olmamıştı. İkisinin düşündüğü ortak şeyse aslında derin iletiler içeriyordu. O denli ki karikatürde paylaşılan her iki kişi de birbiri için “Neden ölmediler?” diyordu.

İşte Elon Musk’ın paylaştığı karikatür

Koronavirüs pandemisinin insanları ikiye bölmesinin altında yatan bahislerden bir tanesi de aşı. Bir kesim, aşıyı gözü kapalı bir halde savunurken öteki kesimse aşının tesirini hiçbir biçimde kaybetmiyor. Üstelik taraflar, tıpkı Elon Musk’ın yaptığı paylaşımdaki üzere birbirlerinin öleceğini düşünüyorlar.

Bu savaşın kazananı yok. Aşı olanlar da aşı olmayanlar da COVID-19 nedeniyle hayatlarını kaybediyorlar. Lakin istatistikler, aşı olmayan bireylerin hastalığa karşı daha savunmasız olduklarını, mevt risklerinin daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Pekala siz hangi taraftasınız? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.