Categories
Sosyal Medya

Son dönemlerde zor zamanlar geçiren Facebook itibarını düzeltmeye çalışıyor. Bununla birlikte şirket bir diğer köklü değişime daha …

Son dönemlerde zor zamanlar geçiren Facebook itibarını düzeltmeye çalışıyor. Bununla birlikte şirket bir diğer köklü değişime daha gidebilir.

Eski çalışanının Facebook ve Instagram hakkında gençler üzerindeki etkisini sızdıran çalışanın açıklamalarının ardından şirket itibarını toparlayacak hamleler atıyor. Geçtiğimiz günlerde 18 yaş altı gençler için reklam hedeflemelerinde bir takım değişikliklere giden platform ilk çıktığı zamandan beri sahip olduğu ismini değiştirebilir.

Facebook senelerdir aynı olan ismini değiştiriyor!

Haber platformu Verge’de yayınlanan bir rapora göre Facebook itibarını koruma adımlarını bir tık yükseltiyor. Bu kapsamda şirket senelerdir aynı olan adını dahi değiştirebilir. Yeni ismin ne olacağı ise henüz belli değil. Söylentilerin yayılmasına rağmen şirket çalışanları konuyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Şirket 28 Ekim’de yapılacak olan toplantıda kamuoyuna yeni ismiyle ilgili açıklamalarda bulunabilir.

Dünya’nın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un böylesi köklü bir değişime gitmesi ilk başta kabul görmeyebilir. Zira uygulamanın amacı da ismiyle aynı doğrultuda idi. Ancak eski çalışanının sızdırdığı raporlar nedeniyle bozulan itibarını düzeltme konusunda çok istekli. Mark Zuckerberg yeni etkinlikte konuyla ilgili detaylar sunabilir. Bir şirket sözcüsü konuyla ilgili olarak: “Spekülasyonlara yanıt vermiyoruz.” açıklamalarında bulundu. Neyse ki isim değişikliği söylentisiyle ilgili uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Zira etkinlik 28 Ekim’de gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.