Categories
Sosyal Medya

Facebook Inc.’in adını Meta olarak değiştirme kararı, şirketin kendi adıyla anılan sosyal medya platformunun ötesinde algılanan büyüme …

Facebook Inc.’in adını Meta olarak değiştirme kararı, şirketin kendi adıyla anılan sosyal medya platformunun ötesinde algılanan büyüme fırsatlarını yansıtıyor.

Facebook, yeniden markanın, CEO Mark Zuckerberg’in teknoloji şirketini, genç kullanıcıları da çekebilecek önemli bir büyüme alanı olarak gördüğü meta veri tabanı etrafında nasıl yeniden konumlandırdığını göstermesini istiyor.

Metaverse’i tanıtması, Facebook’un The Wall Street Journal’ın Facebook Dosyaları serisindeki ifşalar nedeniyle milletvekillerinden, araştırmacılardan ve kullanıcılardan yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalmasıyla geldi.

” Metaverse” ne anlama geliyor?

Metaverse, insanların çalışacağı, oyun oynayacağı ve alışveriş yapacağı çevrimiçi bir sanal alem. Facebook bunu “sosyal bağlantının bir sonraki evrimi” olarak tanımlıyor. Bu, dünyanın her yerinden insanlar tarafından oluşturulacak ve herkese açık kolektif bir proje. Bugün mümkün olanın ötesine geçen şekillerde sosyalleşebilecek, öğrenebilecek, işbirliği yapabilecek ve oynayabileceksiniz.”

Facebook neden yeniden markalaşıyor?

Kurumsal marka değişikliği, Facebook’a milletvekilleri, araştırmacılar ve kullanıcılar tarafından keskin bir incelemeyle karşı karşıya kaldığı bir zamanda odağı değiştirme fırsatı veriyor. Bay Zuckerberg, Facebook’un platformlarının zarar veren kusurlarla dolu olduğunu bildiğini gösteren Facebook Files serisindeki ifşalar nedeniyle şirketi çevreleyen eleş”tirilerin, organizasyonun yanlış bir resmini çizdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.