Categories
Google Hizmetleri

Google Fotoğraflar, aldığı güncellemeyle kullanıcılarına bir kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Şu anda cihazınızdaki manzaraları uygulamada …

Google Fotoğraflar, aldığı güncellemeyle kullanıcılarına bir kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Şu anda cihazınızdaki manzaraları uygulamada görüntülemek için, Kitaplık sekmesine dokunmanız gerekiyor. Buradan da Ekran Manzaraları sekmesini açarak ilgili alana ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bu süreç artık daha fonksiyonel ve kolay bir hale geliyor.

Şirket, Google Fotoğraflar ana ekranından Ekran Manzaraları klasörüne erişmenizi sağlayacak bir kısayol ekliyor. Bu kısayolla birlikte direkt olarak ilgili bölmeye geçiş yapabiliyorsunuz. Böylece ek yerlere tıklamadan kolay kolay aldığınız ekran imgelerini görebilirsiniz.

Google Fotoğraflar, ekran manzaraları kısmına ulaşmayı kolaylaştırdı

Mevcut sürümde Google Fotoğraflar ana ekranın üst kısmında Anılar kısmını, en son fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi gösteriyor. Artık ise ana ekranın üst kısmına büyük bir kısayol ekledi. Bu yeni kısayol uygulamanın 5.66.0.406885096 sürümünde göründü. Siz de sürümünüzü denetim ederek, size gelip gelmediğini denetim edebilirsiniz.


Fotoğraf: XDA Developers

Üstteki fotoğrafta göründüğü üzere, yeni Ekran Manzaraları kısayolu ana ekranın üst kısmında başlık olarak görünüyor. Bu da en son aldığınız ekran imajının bir önizlemesini içeriyor. Yanında da yeni ekran manzaralarının sayısı yazıyor. Google, şimdi mevzu hakkında rastgele bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Bunun şu anlık ekran manzaraları alındığında görüneceği kestirim ediliyor.

Anılar kısmı yakında web sürümüne geliyor

Yakın vakitte web sürümünde çalışan Google Fotoğraflar, taşınabilir versiyonun bir özelliğini alıyor. Google, Çarşamba günü bir fotoğraf albümü misyonu üstlenen Anılar kısmının yakında masaüstü tarafında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Taşınabilir uygulamaya benzeri bir halde, Anılar kısmı web’deki fotoğraflar galerisinin en üstünde yer alıyor. Bununla birlikte, fotoğraf koleksiyonunda manuel olarak ileri ve geri atlamak için her iki taraftaki boş siyah alana tıklayabiliyorsunuz. Fotoğrafın rastgele bir yerine tıkladığınızda ise slayt gösterisini duraklatıyor.

Web sürümünün ayarlar kısmından görmek istediğiniz anı çeşitlerini özelleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Ayrıyeten taşınabilir tarafındaki üzere insanları, evcil hayvanları ve belli periyottaki fotoğrafları gizleyebiliyorsunuz. Google, daha evvel farklı aygıtlarda gizlediğiniz görsellerin de web sürümünde yer almadığını belirtiyor. Bunun yanı sıra Anılar kısmını hiç görmek istemiyorsanız kapatma imkanına da sahipsiniz.

Sizler Google Fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.