Categories
Google Hizmetleri

Uygunuyla kötüsüyle geçirdiğimiz 2021 yılı da artık sona eriyor. 31 Aralık Cuma günü tüm dünya, yeni yıl 2022’yi karşılamak için çeşitli …

Uygunuyla kötüsüyle geçirdiğimiz 2021 yılı da artık sona eriyor. 31 Aralık Cuma günü tüm dünya, yeni yıl 2022’yi karşılamak için çeşitli etkinliklere katılacak, arkadaşlarıyla ve ailesiyle bir ortaya gelecek ya da yılbaşını sıradan bir gün üzere geçirecek, keyfe kalmış. Yeni yıla girmeye hazırlanırken sokaklar, meskenler ve her türlü toplanma yeri yılbaşı süsleriyle süslenirken, dijital süslemeler de devam ediyor.

Her özel aktiflik için Doodle ya da arama sonuçları sayfasında özel animasyonlar oluşturan Google da yeni yıl kutlamalarına katılan bir isim oldu. Google, neredeyse her yıl olduğu üzere bu yıl da kimi anahtar sözlerin arama sonuçlarında yeni yıla özel animasyon oynatmaya başladı.

Google, yeni yıl için konfeti patlatıyor:

Google’da ‘yeni yıl’, ‘yılbaşı’, ‘yılbaşı gecesi,’ ‘new year’s day’ ve yılbaşıyla ilgili çeşitli lisanlarda benzeri anahtar sözleri arattığınızda, aram sonuçları sayfasının en zirvesinden konfeti parçacıkları inmeye başlıyor. Bunun yanı sıra sağ kısımda yer alan kutucuktaki konfeti simgesine tıkladığınızda da hayli komik bir sesle birlikte konfetiyi patlatabiliyorsunuz.

Animasyonları kendiniz denemek için buraya tıklamanız kâfi.

Bir sürpriz daha var:

Bunun yanı sıra Google, geçtiğimiz günlerde Blob Opera isimli ufak bir oyununu da yayınladı. Makine tahsilinden faydalanan bu oyunda dört farklı tonda ses çıkaran operacı karakterlerimizi tıklayıp sürükleyerek yüksek ya da alçak, tiz ya da kalın ses çıkarmalarını sağlıyoruz. Oyunun oynanışını da üstteki görüntüden izleyebilir, oyunu kendiniz oynamak için bu irtibata tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.