Categories
Teknoloji

WhatsApp’ın kullanıcılarına datalarını işlemeye ait siyasetleri tüm kullanıcılarına zarurî olarak onaylattırdığı günlerde alternatif iletileşme …

WhatsApp’ın kullanıcılarına datalarını işlemeye ait siyasetleri tüm kullanıcılarına zarurî olarak onaylattırdığı günlerde alternatif iletileşme uygulamaları büyük bir popülerlik kazanmıştı. Bu uygulamalardan biriyse Elon Musk’ın bile Twitter hesabından ‘Use Signal (Signal kullanın)’ paylaşımı yaptığı Signal uygulamasıydı.

O günlerde kullanıcı sayısında inanılmaz bir artış yaşayan ve günümüzde de kullanılmaya devam eden Signal’den bugün değerli bir haber geldi. Signal’in kurucusu ve CEO’su Moxie Marlinspike, yaklaşık 10 yıl boyunca üstlendiği CEO’luk misyonundan istifa ettiğini açıkladı. Signal’in yeni CEO’su muhakkak olmazken, süreksiz olarak bu misyonu üstlenecek isim de açıklandı.

“Signal’in muvaffakiyetini artırmak için önemli”

Marlinspike, paylaştığı blog yazısında Signal’in gayesine ulaşmasına yardımcı olmak için idare şurasında kalacağını tabir etti. Uygulamanın kurucusu, CEO’luk vazifesini bırakma nedenini açıklamasa da bunun Signal’in muvaffakiyetini artırmak için değerli olduğunu açıkladı. Ayrıyeten Signal’i nasıl tek başına kurduğunu ve uzunca bir müddet davet merkezini dahi kendisinin yönettiğini anlattı. Signal’in bugün 30 kişilik takımdan oluştuğunu da ekledi.

Moxie Marlinspike, geçtiğimiz aylardan bu yana şirketi yönetecek yeni bir CEO arayışında olduğunu, artık de bunu blog yazısıyla herkese duyurduğunu ve mümkün adayları beklediğini açıkladı. Yeni kalıcı CEO aşikâr olana kadar ise CEO’luk misyonunu süreksiz olarak Brian Acton’ın üstleneceğini tabir etti. Acton, WhatsApp’ın kurucu ortağıydı ve Ağustos 2018’de Marlinspike ile Signal Vakfı’nı kurmuştu. Acton, daha evvel yaptığı açıklamalarında herkesin Facebook’u silmesi gerektiğini savunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.