Categories
Sosyal Medya

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmeye ve yeni özellikleri …

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmeye ve yeni özellikleri kullanıma sunmaya çalışıyor. Dev platforma yakın vakitte gelmesi planlanan, birçok kullanıcı tarafından özlenen ‘kronolojik akış’ üzere, kimi özellikleri dün sizlerle paylaşmıştık.

Bunun dışında şirket, geçtiğimiz haftalarda ’60 saniyelik hikâyeler’ özelliğini ülkemize getirmiş, birtakım kullanıcılarda test etmeye başlamıştı. Artık de yeni bir özelliğin platforma eklenebileceği söz edildi. Gelen haberlere nazaran Instagram, kıssaların beğenilmesini sağlayan yeni bir özelliği kimi kullanıcılarda test etmeye başladı.

‘Hikaye Beğenileri’

Tech Crunch’ın haberine nazaran Meta’ya (eski ismiyle Facebook) bağlı olan Instagram, dünya çapında hudutlu kullanıcıda ‘öykü beğenme’ özelliğini test etmeye başladı. Yapılan açıklamalarda yeni bilhassa kıssaların beğenilebileceği; bu beğenilerin ise sırf kıssayı paylaşan kullanıcı tarafından görülebileceği söz edilirken beğeni sayısının herkese açık hâle getirilmesinin planlanmadığı aktarıldı. Meta tarafından bilhassa ilgili yapılan açıklamalarda şu tabirlere yer verildi:

İnsanların, bedel verdikleri şahıslarla daha fazla irtibat kurmasına yardımcı olmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ‘Kıssa Beğenileri’ni de test etmeye başladık. Bu özellik; kıssaların beğenilmesine, bu beğenilerin de sadece gönderiyi paylaşan kişi tarafından görülmesine imkan tanıyacak”

Bilindiği üzere şu anda Instagram kıssalarına farklı emojiler kullanarak reaksiyon vermek mümkün. Bu özellikte de yeni özelliğe emsal bir formda reaksiyonlar sırf gönderiyi paylaşan kişi tarafından görüntülenebiliyor. Daha evvel etkileşimleri artırmak için ‘Seninki’ isimli özelliğini kullanıma açan şirket, artık de ‘Hikâye Beğenileri’ özelliği ile kullanıcıların etkileşimlerinin artırılmasını amaçlıyor. Özelliğin ne vakit tüm kullanıcılara sunulacağı ile ilgili ise şu an için rastgele bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.