Categories
Sosyal Medya

Instagram kapanan spamlanmış hesabı açmak konusunda oldukça sık araştırma yapılıyor. Bildiğiniz üzere Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de Instagram’dır. Kullanıcı kitlesi oldukça farklı amaçlar için üye olabiliyor. İşletmeler, bireysel kişiler dahil olmak üzere sayısız kullanıcısı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Geniş bir kitleye ve her yaş gurubuna hitap ettiği için paylaşılan içeriklerde sınırlaması bulunuyor. Bu sınırlama kurallarını aşan içerikler paylaşmanız halinde diğer kullanıcılar rahatsız olup hesabınızı spamlayabilir. Hesabınızın spam alması durumunda hesap bir süre askıya alıp tamamen kapanır. Eğer sizin de spamlanmış bir hesabınız varsa ve nasıl açılacağını bilmiyorsanız hemen içeriğimizin devamında yanıtlarını bulabilirsiniz.

Instagram kapanan spamlanmış hesabı açmak için ne yapılır?

Instagram kapanan spamlanmış hesabı açmak aslında sandığınız kadar da zor bir işlem değildir. Kullanıcıyı bir süre uğraştırsa da spamlanan hesabı geri almak mümkündür;

  • Android bir cihazınız varsa şu şekilde hesabınızı açabilirsiniz; Instagram uygulamasına ulaşın. Ardından giriş yapma ekranını açarak oturum aç simgesinin altında yer alan oturum açmayla ilgili yardım al kısmına tıklayın. Bu adımdan sonra kullanıcı adınızı ya da hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresini girin. Daha sonra ise oturum açma bilgilerim çalışmıyor kısmında tıklayıp işlemlere devam edebilirsiniz.
  • Eğer İOS işletim sistemli bir cihazınız varsa hesabınızı şu şekilde geri alabilirsiniz; Yine instagram giriş sayfasına erişim sağlayın. Ardından şifremi unuttum kısmına tıklayın. Burada oturum açma bilgilerim çalışmıyor alanına tıklayarak devam edin. Ardından ekranda verilen diğer talimatları da tam anlamıyla takip ederek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

    instagram-kapanan-spamlanmıs-hesabi-acmak

    instagram-kapanan-spamlanmıs-hesabi-acmak

Instagram hesabı neden spamlanır?

Instagram kapanan spamlanmış hesabı açmak hakkında merak edilenleri yanıtladık. Bunun yanı sıra hesapların genelde şu nedenlerden ötürü spam aldığını söylemek mümkündür;

  • Uzun süre boyunca hesabı kullanmamak
  • Instagram kurallarını ihlal eden içerikler paylaşmak
  • Başkaları tarafından hesabınızın şikayet alması

Tüm bu nedenlerden ötürü hesabınız spamlanabilir. Instagram çalınan hesabı geri almak adlı içeriğimizdeki bilgilerden de faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.