Categories
Sosyal Medya

Instagram, Reels isimli kısa biçimli görüntü formatını başlattığında açıkça TikTok kullanıcılarını kendi platformuna çekmeyi hedefliyordu …

Instagram, Reels isimli kısa biçimli görüntü formatını başlattığında açıkça TikTok kullanıcılarını kendi platformuna çekmeyi hedefliyordu diyebiliriz. Fakat şirket yeniden de TikTok’un kitlesine sahip olamadı. Lakin uygulama inadından vazgeçmiyor.

Instagram artık Reels kullanmayanları cezbedecek özellikler sunmaya odaklanmış durumda. Şirket TikTok’ta zati epeyce tanınan olan iki yeni özelliği tanıttı. Bu araçlardan biri, görüntüler için robotik bir seslendirme sağlayan metinler olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram Reels için yeni özelliğini sundu!

Bir kullanıcı görüntüleri için metin yazdığında, ekranın sol alt köşesindeki Metin balonunun içindeki özelliğe erişilerek artık otomatik olarak oluşturulmuş bir sese çevrilebilecek. Akabinde, görüntülerini yayınlamadan evvel mevcut iki ses seçeneği ortasında seçim yapmaları gerekecek. Metinden konuşma çevrilme özelliği Reels’ı daha erişilebilir hale getirecek olsa da, bu ayrıntı temelinde TikTok’a aitti.

Metin-Konuşmaya ek olarak Instagram, Reels için Ses Efektlerini de kullanıma sundu. Bu bilhassa, içerik oluşturucular seslerini uygun gördükleri biçimde değiştirebilir ve mevcut çeşitli seçenekler ortasından seçim yapabilir. İçerik oluşturucular artık seslerini biraz helyum solumuş üzere yahut bir dev üzere ses çıkaracak biçimde değiştirebilirler. Ayrıyeten bir spiker, robot yahut vokalist üzere ses çıkarmayı da seçebilirler. Instagram, her iki ses aracını da kullanıma sunduğunu duyurdu, siz de uygulamanızın en aktüel versiyonunda artık bu özelliklere erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.