Categories
Sosyal Medya

İnstagram sende ekle özelliği son süreçte en sık araştırılan konu olarak dikkat çekmeyi başarıyor. Hikaye kısmı için sunulan bu özellik şimdiden viral olmayı başardı. Kullanıcıların kendi hikayelerindeki etkileşimi arttırmak ve bir zincir hikaye oluşturmak üzere sunuldu. Uzun süredir yurt dışında yer alan instagram kullanıcılarında gördüğümüz bir özellikti. Nitekim artık Türkiye kullanıcıları için de bu hikaye özelliği tamamen aktif hale geldi. Kullanıcıların bazıları sende ekle özelliği hakkında detayları bilmiyor. Bu noktada özellikten faydalanmak isteyenler için tüm detaylarını kaleme aldık. Nasıl kullanılır? Nelere dikkat etmek gerekir gibi sorularınızın yanıtlarına hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

instagram-sende-ekle

instagram-sende-ekle

İnstagram Sende Ekle Nasıl Kullanılır?

İnstagram sende ekle özelliği oldukça kolay bir şekilde kullanılıyor. Nitekim ilk kez bu özellikle tanışanlar işlemi nereden ve nasıl yapmaları gerektiğini bilmeyebilir. Hızlıca uygulama adımlarını sıralamak gerekirse de;

  • İnstagram hesabınıza giriş sağlayın.
  • Ardından eklemek istediğiniz hikayeyi ekleyin.
  • Hikaye ekranını yukarı kaydırarak sunulan çıkartmalara ulaşın.
  • Bu çıkartmalar arasında yer alan sende ekle çıkartmasına tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra hikayenizde istediğiniz sende ekle akımını başlatabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek hikayenizi sende ekle özelliğine göre eklemiş olursunuz. Hikayenizi görüntüleyen kişiler de sizin hikayenize cevaben sende ekle özelliği ile paylaşımlar yapabilir. Bu noktada bir hikaye zinciri oluşturmuş olursunuz.

instagram-story

Sende Ekle Özelliği ve Detayları

İnstagram sende ekle arayüzü tıpkı intagram etiket kısmı gibi çalışıyor. Normalde kullanıcılar aramalarına uygun etiketlere tıkladıkları zaman bununla ilgili tüm paylaşımları tek bir sayfada analiz edip görebiliyor. Sende ekle kısmı da tıpkı bu etiketler gibi çalışıyor. Hikaye zincirlerini bu şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik doğrudan etkileşimi de arttırıyor. Hesabının büyümesini isteyen ve daha fazla hikaye etkileşimini hedefleyenlerin sıkça kullanması tavsiye ediliyor. Özellikle de bu özelliğim markalar için oldukça büyük faydası oluyor. Markaların bu hikaye özelliğini kullanması halinde eşsiz ve benzersiz bir etkileşime sahip olması hedefleniyor. Siz de hala bu özelliği denemediyseniz hemen instagram uygulamanızı güncelleyerek denemeye başlayabilirsiniz. Sosyal medya hakkında merak ettiğiniz diğer yeni özellik haberlerine de buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.