Categories
Sosyal Medya

Dünyanın en tanınan çevrimiçi fotoğraf ve kısa görüntü paylaşım platformu Instagram için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı …

Dünyanın en tanınan çevrimiçi fotoğraf ve kısa görüntü paylaşım platformu Instagram için yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı ortaya çıktı. Taşınabilir uygulamalarla ilgili yaptığı sızıntılarla bilinen Alessandro Paluzzi tarafından servis edilen yeni özellik, Instagram’daki gönderilerini Facebook’ta da paylaşan kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak üzere görünüyor.

Kullanıcılar, Facebook’ta paylaşım yaparken o gönderi için zımnilik ayarı yapabiliyorlar. Bu bağlamda; dilediğiniz bir gönderiyi sırf kendinizin görebileceği formda, arkadaşlarınızla ya da Facebook’taki herkesin görebileceği halde paylaşabiliyorsunuz. İşte bu seçenekler, artık Instagram’a geliyor. Geliştirilen özellik sayesinde Instagram’dan Facebook’a otomatik olarak gönderilen paylaşımların kapalılık ayarları yapılabilecek.

Instagram’ın yeni özelliği işte bu türlü görünüyor

Instagram kullanıcıları, geliştirilen özellik hazır olduğunda yeni bir seçenek ile karşılaşacaklar. Bu seçenekte Facebook’ta da otomatik olarak paylaşılacak gönderiler için kapalılık seçenekleri yer alacak. Kullanıcılar bu sayede, Facebook’a aktarılacak paylaşımı kimlerin görebileceğini rahatlıkla seçebilecekler.

Instagram, üzerinde çalıştığı yeni özellik ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Haliyle bu özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağı üzere sorular şimdilik cevapsız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.