Categories
Sosyal Medya

2017’den beri Instagram, kullanıcıların 10 adede kadar fotoğraf ve görüntüyü tek bir gönderide birleştirmesine müsaade verdiği carousel …

2017’den beri Instagram, kullanıcıların 10 adede kadar fotoğraf ve görüntüyü tek bir gönderide birleştirmesine müsaade verdiği carousel isimli bir gönderi biçimine müsaade veriyor. Artık özelliğin gelmesinden yaklaşık dört yıl sonra, şirket bir carousel gönderiden tek bir resmi yahut klibi silmenin bir yolunu ekliyor.

Instagram lideri Adam Mosseri, son haftalık görüntü güncellemelerinden birinde yeni özelliğin nasıl çalıştığını detaylı olarak anlattı. Evvel üç nokta simgesine, sonra da düzenle düğmesine dokunarak bir carousel üzerinden bir fotoğrafı yahut görüntüyü silebilirsiniz. Bu noktada, kaldırmak istediğiniz imaja yahut klibe kaydırıp akabinde sil simgesine dokunmanız kâfi olacaktır. Mosseri’ye nazaran, özellik şu anda sırf iOS’ta kullanılabiliyor, fakat yakında Android’e gelecek. Ayrıyeten, Instagram’ın bir müddet evvel eklemesi gereken bir özellik olduğu hakikat.

Instagram’dan beklenen özellik nihayet geldi!

Şirket öbür bir özellik daha sundu. Şimdi yalnızca ABD’de olan bu yeni özelliğe de “Rage Shake” deniyor. Instagram kullanırken bir şeyler düzgün çalışmıyorsa telefonunuzu sallamanız gerekecek. Bunu yapmak, uygulamanın yanılgı raporu arayüzünün görünmesine neden olacak. Daha sonra şirkete yanlışla ilgili geri bildirim yapabileceksiniz. Rage Shake şu anda sırf ABD’de kullanılabilir.

Her iki özellik de Instagram’ı kullanma biçiminizi değiştirmeyecek lakin bilhassa carousel gönderilerden seçtiğinizi silmek özelliği kullanıcıların çok işine yarayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.