Categories
Teknoloji

Apple’ın geçtiğimiz yılın Eylül ayında piyasaya çıkardığı yeni amiral gemisi iPhone 13, birçok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandı. Bir …

Apple’ın geçtiğimiz yılın Eylül ayında piyasaya çıkardığı yeni amiral gemisi iPhone 13, birçok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandı. Bir evvelki seriye nazaran pek çok yenilikle donatılan modelin akabinde kullanıcılar, iPhone SE 3’ün piyasaya çıkması beklemeye başladı.

iPhone 13’ün satışa sunulmasıyla teknoloji meraklıları Apple’ın Special Edition (SE) serisinin 3. Kuşak modeli iPhone SE 3’ün çıkmasını beklemeye başladı. Şirket tarafından çıkış tarihi hakkında hala bilgi verilmese de yakın vakitte raflarda yerini alması bekleniyor.

iPhone SE 3 ne vakit çıkacak?

Yeni yılın gelmesiyle Apple’ın yeni modeli iPhone SE 3’ün piyasaya çıkmasına kısa bir vakit kaldı. Apple tarafından çok fazla resmi açıklamalar yapılmasa da son vakitlerde pek çok bilgi sızdırılıyor. Dizaynından, teknik özelliklerine, fiyatına kadar birçok tez vardı. Artık ise ortaya birkaç ay sonra satışa çıkacağına dair savlar atıldı.

Apple’ın uygun fiyatıyla öne çıkan telefon serisi iPhone SE’nin son modelinin tanıtılmasına az kaldı.. Daha evvel iPhone SE 3’ün 2022’nin birinci çeyreğinde çıkacağına dair argümanlar ortaya atılmıştı. Artık de Bloomberg müelliflerinden Mark Gurman, yeni serinin Mart ve Nisan aylarında tanıtılacağını tez etti. Gurman, Apple’ın yakın vakitte bir sanal aktiflik düzenleyerek iPhone SE 3 modelini tanıtması beklediğini açıkladı.

Şimdiye kadar sızdırılan manzaralarla iPhone 8’e benzetilen telefon hakkında iddia edilen teknik özelliklerine bakıldığında 12 MP+12 MP art kamera ve 12 MP ön kamerası öne çıkıyor. Yeniden misal savlara nazaran 5G takviyeli olacak yeni telefon modeli, Apple’ın şimdiye kadarki en ucuz telefonu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.