Categories
Sosyal Medya

Toplumsal medyada bugünün değerli gündem hususlarından biri, uğradıkları haksızlık karşısında seslerini çıkarmaya çalışan öğretmen adaylarının …

Toplumsal medyada bugünün değerli gündem hususlarından biri, uğradıkları haksızlık karşısında seslerini çıkarmaya çalışan öğretmen adaylarının paylaşımları oldu. Girdikleri KPSS imtihanından aldıkları yüksek puanlara karşın mülakat ile elenen öğretmenler, yansılarını toplumsal medyaya taşıdı.

Öğretmenlerin atama sürecinde reaksiyon toplayan bir adım olan mülakatlar sebebiyle pek çok öğretmen emeklerinin karşılığını alamayarak ‘Tercih yapmaya hak kazanamadınız’ sonucu ile karşılaştı. O denli ki mülakatlarda bu sonucu alan öğretmenlerin ortasında imtihanda derece yapanlar, hatta birinci olanlar bile vardı.

Yıllarca süren eğitim, formasyon, KPSS gerilimi ve sonuç bu:

Ülkemizde öğretmen atama sistemi ile ilgili sıkıntılar uzun vakittir daima olarak toplumsal medyanın gündemine taşınıyor. On binlerce öğretmen, yıllarca emek vererek hazırlandıkları ‘öğretmenlik’ mesleğini ‘atanamadıkları’ için icra edemiyor.

Yaşanan son gelişme ve toplumsal medyada yapılan paylaşımlar ise bu mevzuda emek veren on binlerce öğretmen adayının yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Farklı tartışmaların odağında, bahis ne olursa olsun olan bir insanın emeklerine ve gelecek planlarına oluyor.

#MülakataHayır dediler:

Öğretmen adayları, duruma reaksiyonlarını göstermek için #mülakatahayır hashtaginde sonuçlarını paylaştılar. Yapılan paylaşımları sizler için derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.