Categories
Sosyal Medya

Bilhassa de küçük yaştaki çocukların hem eğitim hem de öğretiminden sorumlu olmaları ve şimdi tam olarak oluşmamış olan fikir biçimlerini …

Bilhassa de küçük yaştaki çocukların hem eğitim hem de öğretiminden sorumlu olmaları ve şimdi tam olarak oluşmamış olan fikir biçimlerini şekillendirmeleri sebebiyle öğretmenler, çoğumuzun ‘kutsal’ olarak nitelendirdiği bir mesleği yapmakta. Lakin ne yazık çoklukla öğretmenler olumlu haberlerdense negatif haberlerle gündemimize geliyor.

Daha evvel pek çok öğretmenin -gerçi bu şahıslara öğretmen demek mesleğini hakkıyla yapan başka öğretmenlere haksızlık olur- öğrencilerine karşı anlamsızca şiddet ve haksızlık uyguladığına; hatta siyaseti eğitime katarak kendi siyasi görüşünü desteklemeyen öğrencilerinden not kırdığına şahit olduk. Lakin artık sizlere bahsedecek olduğumuz genç öğretmen; öğretmenliğin özünde nasıl bir meslek olduğunu; eğlenceli bir formda de güzel bir öğretmen olunabileceğini kanıtlayan cinsten.

Kürsüye çıkıp öğrencilerini eğlendirmek için müzik söyledi

Tanınan toplumsal medya platformu TikTok’ta @dzcmurat ismiyle paylaşımlar yapmakta olan Murat öğretmenin okulda merasimi bekleyen öğrencilerini eğlendirmek için kürsüye çıkıp Yonca Evcimik’in ‘Bandıra Bandıra’ müziğini söylediği, daha sonrasında ise okulun müdiresine yakalandığı anları paylaşmış; bu eğlenceli anlar toplumsal medya kullanıcıları tarafından çok beğenilip epey ilgi görmüştü.

Bu görüntü sonrasında Murat öğretmenin öteki eğlenceli TikTok paylaşımları da gündem oldu.

İşte Murat öğretmenin sevilen kimi TikTok paylaşımları

Genelde öğretmen diyince akıllara birinci olarak ‘disiplin’ sözü gelse de Murat öğretmen bu paylaşımlarıyla disiplinin yalnızca sert ve soğuk bir görünümle verilmediğini herkese bir sefer daha gösterdi. Murat öğretmenin bu eğlenceli halleri toplumsal medyanın da çok güzeline gitti.

İşte Murat öğretmene toplumsal medyadan gelen reaksiyonlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.