Categories
Google Hizmetleri

Oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayan büyük bir kitlenin birinci tercihi olan NVIDIA, ekran kartlarıyla yalnızca “şu oyunu kaldırır mı …

Oyunlarını bilgisayar üzerinden oynayan büyük bir kitlenin birinci tercihi olan NVIDIA, ekran kartlarıyla yalnızca “şu oyunu kaldırır mı” muhabbetlerine dahil olmuyor. Şirketin NVIDIA Studio isimli programı, her türlü içerik üreticisinin kullandığı programları optimize ederek içerik üreticiye yaratıcı akışı duraklatmadan çalışma imkanı sağlıyor. Bu içerik üreticilerin ortasından tanınan isimlerle bir ortaya gelen NVIDIA, bu alanda bir müddettir devam eden yayınlar gerçekleştiriyor.

Yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatkarlara, yaratıcılara ve tasarımcılara yüksek performans ve güvenilirlik sağlayan NVIDIA Studio, NVIDIA Studio Creative Weekend isimli canlı yayın aktifliklerine devam ediyor. 28-29 Aralık tarihlerinde saat 20.00’de üçüncüsü gerçekleşecek yeni yayınların konukları ortasında moda fotoğrafçısı ve reklam direktörü Koray Birand, dijital sanatçı Ecem Dilan Köse, oyun YouTuber ve yayıncısı Tuna Akşen (PintiPanda), yeni medya sanatkarı Bager Akbay ve robotik, oyun ve VR geliştirici Tolga Özuygur yer alıyor.

Nvidia Studio nedir?

NVIDIA Studio 2019 yılında, sayıları her geçen gün artan yaratıcı profesyonellere emele yönelik yüksek performanslı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ve ekran kartları üretmek için oluşturuldu. Geçtiğimiz yıl farklı bilgisayar üreticileri ve yaratıcı uygulama geliştiricileri ile ortak çalışarak 80’den fazla NVIDIA Studio sertifikasyonuna sahip dizüstü bilgisayar sürdü ve 50’den fazla uygulamayı RTX GPU’ları ile hızlandırılabilir hale getirdi. Ekran kartından güç alan bu bilgisayarlar ve uygulamalar, 45 milyondan fazla profesyonel ve üreten tüketici tasarımcıların dizaynlarının rekor müddette hayat bulmasına imkan sağladı.

Kullanılan alanlar neler? Yayınlar ne vakit? Nerede?

Sanatkarları ve sanayi profesyonellerini destekleyen NVIDIA Studio platformu; 3D tasarım, render alma, görüntü düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık üzere yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın bölüm başkanı GPU’ları ve Studio Şoförleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek seviyesiyle gelişiyor ve sürat kazanıyor.

NVIDIA Studio Creative Weekend yayınlarının üçüncü seti, 28-29 Aralık tarihlerinde Twitch üzerinden gerçekleşecek. Yayınların yapılacağı kanala buradan ulaşabilir, evvelki yayınları izlemek için NVIDIA GeForce Türkiye’nin YouTube kanalına buradan gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.