Categories
Teknoloji

Akıllı telefon kesiminin değerli sızıntı kaynaklarından bir tanesi olan Evan Blass, Samsung’un 2022’nin birinci günlerinde duyuracağı yeni amiral …

Akıllı telefon kesiminin değerli sızıntı kaynaklarından bir tanesi olan Evan Blass, Samsung’un 2022’nin birinci günlerinde duyuracağı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S22 Ultra’nın bir imajını paylaştı. Bu imajın resmi basın manzarası olduğunu argüman eden Blass, bugüne kadar ortaya çıkan sızıntıları da doğrulamış oldu. Görünen o ki Galaxy S22 Ultra, Galaxy Note serisinin tasarım lisanına sahip olacak.

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy Note serisinden artık vazgeçti. Açık konuşmak gerekirse bu yerinde bir karardı zira Galaxy S serisi ile Galaxy Note serisi ortasındaki tek kıymetli fark, S Pen isimli akıllı kalem dayanağıydı. Görünen o ki 2022 yılı prestijiyle Galaxy Note telefonları, Galaxy S serisinin bir modülü olarak göreceğiz. Şirket, serideki Plus ve Ultra isimli model ile Galaxy Note serisini devam ettirecek.

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın sızdırılan yeni manzarası

Sızdırılan manzaralara baktığımızda, telefonun kavisli bir ekrana sahip olacağını, Galaxy Note serisinin tasarımı ile bütünleşeceğini görüyoruz. Galaxy S22 Ultra’daki tahminen de en değerli değişiklik ise kamera heyetimi olacak. Samsung, 2022 yılında piyasaya süreceği birinci amiral gemisi telefonunda bir ortada bulunan kameralar yerine bağımsız bir suram tercih edecek.

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın sızdırılan teknik özelliklerine baktığımızda, bu akıllı telefonun Exynos 2200 (ABD üzere birkaç ülkede Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1) işlemciden güç alacağını görüyoruz. Ayrıyeten bu akıllı telefonun QHD+ çözünürlük sunan 120 Hz’lik LTPO AMOLED ekranla geleceği tabir ediliyor. Şubat ayında düzenlenecek lansman, telefonla ilgili tüm bilinmezleri ortaya çıkarmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.