Categories
Sosyal Medya

Trafik kazası denildiğinde insanın aklında ister istemez belli tablolar oluşur. Bu tabloların geneli otomobillerin ya da araçların …

Trafik kazası denildiğinde insanın aklında ister istemez belli tablolar oluşur. Bu tabloların geneli otomobillerin ya da araçların birbirine çarpması şeklindedir. Çok zorlasanız belki otomobilin bariyere ya da farklı bir yere çarptığını hayal edebilirsiniz.

Peki yanınızdaki kamyonun sizin bulunduğunuz otomobilin üzerine devrilmesi aklınıza gelir mi? Bu gerçekten ihtimallerin çok düşük olduğu bi kaza. Fakat geçtiğimiz Ekim ayında böyle bir kaza gerçeğe dönüşmüştü.

Marmara Otoyolu’nda seyir halinde olan bir yük kamyonu, yanındaki binek otomobilin üzerine devrilmişti. Otomobilin sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Şimdi ise bu kazanın görüntüleri ortaya çıktı. Hemen baştan uyaralım. Görüntüler küçük yaştaki takipçilerimiz için biraz rahatsız edici olabilir.

Sosyal medya bu trafik kazasını konuşuyor! İşte video (+18)

Gerçekten bu tarz bir kazanın gerçekleşme oranı çok düşük diyebiliriz. Fakat bu kaza bize aslında hayatlarımızın pamuk ipliğine bağlı olduğunu da gösteriyor. Bu tarz ölümler karşımıza çıktığında, tesadüfe yaşadığımız fikri de oluşabilir.

Tabi ki şu da bir gerçek. Bu tarz araçlar trafik için daima tehlikeli. Fakat kamyonlar için farklı bir yol yapmak şu anda mümkün değil. İşin kötü yanı uzun yola çıktığınızda bu kamyonlardan hemen her yerde görüyor olmanız.

Siz ne kadar dikkatli olsanız da kaza geliyorum demiyor. Muhtemelen şu kazada sürücülerin hata payı yok denecek kadar az. Fakat bu sonucu değiştirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.