Categories
Sosyal Medya

Uzunca bir müddettir yolunu gözlediğimiz Spider-Man: No Way Home, en sonunda 17 Aralık tarihinde tüm dünyada gösterime girmişti. Ancak bu …

Uzunca bir müddettir yolunu gözlediğimiz Spider-Man: No Way Home, en sonunda 17 Aralık tarihinde tüm dünyada gösterime girmişti. Ancak bu gösterim öncesinde gerçekleşen sinemanın galası, sineması bekleyen herkesin birkaç günlüğüne toplumsal medyaya girememesini sağlamıştı. Spoilerlardan kaçalım derken formdan şekile girdiğimiz günler geçmiş, birçoğumuz sineması seyretmiş olsak da hala sineması seyretmeyenlerin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Ancak bu yanılgıya düşen bir isim oldu, ve bu isim ziyadesiyle da büyük bir isimdi. Dünyanın en ünlü modellerinden birisi olan, Instagram’da 274 milyon takipçiye sahip olan Kim Kardashian, geçtiğimiz günlerde kendi özel sinemasında Spider-Man: No Way Home’u izledi. Ancak kendisi sineması izlemekle kalmadı, sinema boyunca Instagram’da kıssalar paylaşarak sinemanın birtakım kesimlerini ve ziyadesiyle da kıymetli kesimlerini takipçileriyle paylaştı.

Her yerden kaçmayı başarıp en beklenmedik yerden spoiler yemek

Kim Kardashian’ın paylaştığı modüller ortasında sinemanın sonu bile bulunuyordu. Haliyle bu öyküyü gören Kim Kardashian’ın takipçileri yahut takipçisi olmayan herkes, Kardashian’a kin kusmaya başladı. Sinema çıktıktan sonra bile Spider-Man: No Way Home spoilerlarından uzak kalmayı başaran pek çok kişi, Kardashian’ın bu ufak sürpriziyle sinemanın sonunu görmüş oldu.

Kim Kardashian’ın paylaşımlarını gören birçok kişi, Twitter’da “Spoiler yememek için Kim Kardashian’ın kıssalarını açmayın!” ve “Spider-Man için toplumsal medyada pek çok yerden spoiler yiyeceğimi düşünüyordum, fakat Kardashian’ın kıssasında beklemiyordum.” üzere paylaşımlarda bulundu. Bu paylaşımlardan kimileri şu formdaydı:

“Kim Kardashian ölçüsüz bir formda kıssasında Spider-Man spoilerları paylaşırken”

“En sonunda Kim Kardashian Instagram’dan spoiler versin diye TikTok ve Twitter’da Spider-Man: No Way Home spoilerlarından kaçmak için bir haftamı harcadım.”

“Kim Kardashian’ı takip bile etmiyorum ve öykülerini izlemeye karar verdiğin an Spider-Man’in tüm spoilerını yiyorum. Kimseden bu kadar nefret etmemiştim.

“Tüm bu beşerler içinde Kim Kardashian’dan Spider-Man: No Way Home spoilerı yedim. Onu Instagram’da hastalıklı merakımdan takip ediyorum ve bu bana geri tepti. COVID yüzünden sinemanın dijitalini bekliyordum. Şu an çok sinirliyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.