Kategoriler
Sosyal Medya

Twitter da Hesap Gizlemek için 5 Mükemmel Yöntem aktaracağımız içeriğimiz sayesinde Twitter’da yer alan hesaplarınızı kolayca gizleyebileceksiniz.

Twitter da Hesap Gizlemek için 5 Mükemmel Yöntem aktaracağımız içeriğimiz sayesinde Twitter’da yer alan hesaplarınızı kolayca gizleyebileceksiniz.

Twitter’da, takip edeceğiniz işletmeleri ve kişileri belirleyebilir ve zaman ve mekandan bağımsız olarak gerçek zamanlı güncellemeler alabilirsiniz. Ek olarak, Twitter takip listenizi gizli tutmak isteyebileceğiniz zamanlar da vardır. Bu nedenle, Twitter’da takip etmeyi nasıl gizleyeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz. Bakalım.

Twitter da Takip Etmeyi Gizleme Yöntemleri

Diğer birçok sosyal medya sitesinde olduğu gibi, Twitter da takipçileri olmayan kişilerden bazı bilgileri gizlemek için kullanıcıların özel bir hesap oluşturmasına izin verir. Özel bir Twitter hesabınız varsa, tweet’lerinizi, takipçilerinizi ve takiplerinizi yalnızca takipçileriniz görebilir.

Yani Twitter’da takip ettiğiniz kişileri takipçi olmayanlardan gizlemek bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, takipçileriniz sadece Twitter profilinizi ziyaret ederek tüm takipçilerinizi görebilir. Takipçilerinizi Twitter’da kimleri takip ettiğiniz konusunda karanlıkta tutmak istiyorsanız, özellikle de bazı profilleri gizli tutmak istiyorsanız, Twitter hesabınızı gizli yapmak size yardımcı olmaz.

Ya da belki sadece özel bir hesaba geçmek istemiyorsunuz ama yine de Twitter’da hangi profilleri takip ettiğinizi gizlemek istiyorsunuz.

Bu sorunlardan herhangi birine çözüm arıyorsanız, twitter da kimi takip ettiğinizi gizlerken belirli hesapları takip etmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır.

Twitter da Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Adım 1: Twitter Twitter hesabınızda oturum açın.

Halihazırda bir Twitter hesabınız yoksa, hızlı bir şekilde hesap oluşturabilir ve Twitter hesabınızı yönetmek için harika özelliklerini kullanabilirsiniz.

Adım 2: Soldaki menüden “Ara” seçeneğini bulun ve seçin. Tıkladıktan sonra bir açılır menü açacaktır. Buradaki “Hesap Arama” bağlantısını tıklayın.

3. Adım:  Bu kontrol panelinde belirli Twitter hesaplarının takipçilerini ve takipçilerini arayabilir, sıralayabilir ve filtreleyebilirsiniz. Aramak istiyorsanız, hesabın takipçilerini bulmak için “arkadaşları göster”e tıklayın; hesabın takipçilerini bulmak için “takipçileri göster”e tıklayın.

Adım 4:  Ardından, Twitter hesabının kullanıcı adını yazın ve “arkadaşları göster” veya “takipçileri göster” seçeneğine tıklayın.

Tıkladığınızda, işlem birkaç saniye sürecek ve takipçilerin veya takip edilenlerin tam listesini göreceksiniz. “Aktif olmayan takipçileri sonuna kadar it” seçeneğine tıklarsanız, Twitter’da aktif olmayan hesapları listenin sonunda görüntüleyerek belirli hesapları bulmayı kolaylaştırır.

Adım 5:  Twitter listenize eklemek istediğiniz belirli bir hesabı bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı adlarının yanındaki kutucukları işaretleyerek Twitter listeniz için seçiminizi tamamladıktan sonra “Twitter Listesine Ekle” butonuna tıklayınız.

Adım 6:  Hesabı mevcut bir Twitter listenize ekleyebilir veya yeni bir ad girerek yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Ardından, işlemi tamamlamak için “Seçimi bu listeye ekle” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

7. Adım: Twitter listeniz için gizlilik tercihlerinizi yapabilmek için Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Soldaki menüden “Listeler” seçeneğini bulun ve tıklayın.

Adım 8: Burada “Listeleriniz” bölümünün altında ilgili listeyi bulun ve tıklayın. Tıkladığınızda, listenize eklediğiniz Twitter hesaplarından gelen tweetleri göreceksiniz.

Adım 9:  “Listeyi Düzenle” seçeneği sayfanın üst kısmında bulunur; tıkla. Listenizin adı ve açıklaması bu sayfada değiştirilebilir.

Açıklama bölümünün altında “Özel Yap” seçeneği bulunur. Listenizi özel olarak değiştirmek için yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir. Bundan sonra sağ üst köşedeki “Bitti” düğmesini tıklayın.

Artık bu Twitter listesini sadece siz görebilir ve sadece listenize eklediğiniz belirli kişilerin güncellemelerini takip edebilirsiniz. Twitter listesi, Twitter takipçilerinizi başka hiç kimse göremediği için gizlemek için yararlı bir araçtır.

Umarım bu makale, twitter da hesap gizleme nasıl gizleyeceğinizi daha iyi anlamanızı sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir