Categories
Sosyal Medya

Seveni olduğu kadar sevmeyeninin de olduğu TikTok, her ne kadar eleştiriliyor olsa da platformun pek çok toplumsal medya platformuna ‘ilham …

Seveni olduğu kadar sevmeyeninin de olduğu TikTok, her ne kadar eleştiriliyor olsa da platformun pek çok toplumsal medya platformuna ‘ilham’ kaynağı olduğu ziyadesiyle açık. Bugüne kadar başka tüm toplumsal medya platformları, en az bir TikTok gibisi özelliği yayımlamışken bugün, Twitter’dan da yeni bir örnek geldi.

Twitter, Tweetleri alıntılama kavramını apayrı bir boyuta taşımaya başladı. ‘İnternetin SMS’i’ olarak tanımlanan, yazının ön planda olduğu platform, bu bariyeri yıkacak büyük bir atılım yaparak Tweetlere görüntü ile reaksiyon verme özelliğini test etmeye başladı. Özellik, Twitter’ın Kıdemli Eser Yöneticisi Sam Haveson tarafından da test olarak paylaşıldı.

Twitter’ın görüntü ile reaksiyon verme özelliği bu türlü görünecek

Özelliğin canlı örneği:

Görüntüyü görüntüleyemiyorsanız tıklayın.

Şu anda sadece sonlu sayıdaki iOS kullanıcıları için kullanıma açılan test özelliği, Twitter’a ‘Tweeti reaksiyonla alıntıla’ seçeneğini ekledi. Bu seçeneğe basıldığında kullanıcılar, Tweetin ekranda yer alacağı halde görüntü çekerek Tweet hakkındaki yorumlarını paylaşıyorlar. Twitter’ın yeni özelliğineyse elbette Twitter kullanıcılarından reaksiyon gecikmedi.

Twitter, platformu emelinin dışına çıkarmakla suçlanırken şirket, bu türlü bir özelliğin neden test edildiği konusunda açıklamada bulundu. Şirket, özelliği kullanıcılara ‘kendilerini tabir etmeleri için daha yaratıcı yollar’ vermek istediği için geliştirdiğini belirtti. Özelliğin Twitter’a kalıcı olarak yerleşip yerleşmeyeceği, sonlu sayıdaki iOS kullanıcılarının vereceği geri dönüşe bağlı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.