Categories
Sosyal Medya

Tanınan toplumsal medya uygulamalarından Twitter, geçtiğimiz günlerde Instagram ana sayfa tertibine benzeyen yeni bir görünüme sahip dizaynını …

Tanınan toplumsal medya uygulamalarından Twitter, geçtiğimiz günlerde Instagram ana sayfa tertibine benzeyen yeni bir görünüme sahip dizaynını kullanıma sundu. Bununla birlikte platform üzerinde NFT sergileyebileceğimiz bir alan üzerinde çalıştığını ve işe alım yaptığını duyurdu.

Bu gelişmelerin akabinde tarayıcı üzerinde de bir grup tasarımsal değişikliklere gidecek olan şirket, bugün kendi platformu üzerinden yapmış olduğu paylaşımla Twitter Web de karşımıza çıkacak yenilikleri doğruladı.

Twitter Web için gelecek yeni güncellemenin ayrıntıları

Twitter‘ın fotoğrafları işlemede yaptığı değişiklikler, geçen yıl kullanıcılar ortasında çıkan otomatik kırpma tartışmasından kaynaklanıyor. Kimi kullanıcılar, platformun algoritmasının, siyah yüzler yerine beyazları tercih ettiğini ve bunun sonucunda fotoğraflarda beyaz yüzlerin ön plana çıkartıldığını sav etti.

Şirket, bu durumu incelediğini ve otomatik kırpma algoritmasının ön yargılı olmadığını söyledi. Lakin tekrar de her ihtimale karşı bu özelliğin devre dışı bırakılacağını duyurdu.

Hasebiyle yeni güncellemenin esas getirdiği şey, tam boyutlu görseller oldu. Geçmiş periyotta hem iOS ve Android aygıtlar hem de tarayıcı üzerinden paylaşılan fotoğrafların sadece kırpılmış bir kısmı gözüküyordu. Ancak gelecek periyotta bu durum değişecek üzere duruyor.

Günümüzde teknolojik aygıtların, bilhassa de akıllı telefonların ekran boyutları 7 inç boyutuna dayanmış durumda. Münasebetiyle ana sayfalarımızda daha fazla içeriğe yer açabilmek için fotoğrafların boyutlarını kırpmak artık eskisi kadar gerekli bir süreç değil.

Twitter‘ın otomatik kırpma özelliği de her ne sebepten olursa olsun kaldırıldı. Bu durum da kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı. Bu sebeple ilerleyen günlerde başka platformlara da misal bir güncellemenin verilmesi bekleniyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz Twitter Web üzerinde yaşanan bu değişimi nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.