Categories
Teknoloji

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter’ın sevilen özelliği ‘retweet’e benzeri bir özellik, bir öteki tanınan toplumsal medya platformu olan …

Tanınan toplumsal medya platformu Twitter’ın sevilen özelliği ‘retweet’e benzeri bir özellik, bir öteki tanınan toplumsal medya platformu olan TikTok’a geliyor. Gelen bilgilere nazaran TechCrunch’a konuşan TikTok, öteki kullanıcıların paylaşımlarını sizi takip edenlerin sayfasına düşürecek olan bir ‘repost’ yani tekrar paylaşma butonunu az sayıda kullanıcı üzerinde test ettiğini doğruladı.

Kullanıcılar, şimdi TikTok’ta bulunmayan test evresindeki repost butonuna ‘Share’, yani Paylaş menüsünden ulaşabilecek. Twitter’ın retweet işlevin tersine repostladığınız gönderi sizin profilinizde gözükmek yerine takipçilerinizin‘For You’yani ‘Sizin İçin’ sayfasında gözükecek.

Kullanıcılar, repost yaptıkları bir gönderiye tweet alıntılar üzere kendi yorumlarını ekleyebilecek

Mevzuya dair “Her vakit topluluğumuza paha katmanın ve TikTok tecrübesini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. “ sözlerini kullanan bir TikTok sözcüsü, şu anda kullanıcıların beğendikleri TikTok görüntülerini paylaşmaları için yeni bir yol denediklerini kaydetti.

Birtakım söylentilere nazaran ismi ‘Recommended’, yani ‘Tavsiye Edilenler’ de olabilecek özellik kapsamında kullanıcıların sırf ortak arkadaş oldukları şahısların repostladığı görüntüleri görebileceği söyleniyor. Bu yeni özellik sayesinde bir görüntünün tanınan bir TikTok kullanıcısı tarafından repostlanmasıyla o gönderinin daha fazla şahsa ulaşabileceği ve böylelikle daha fazla görüntülenme elde edebileceği varsayım ediliyor.

Repost butonunu kullanan şahıslar, Twitter’ın alıntı tweet özelliğine misal bir halde, dilerlerse yaptıkları paylaşıma kendi yorumlarını da ekleyebilecek. Lakin bu yorumlar görüntünün ‘yorum’ yerinde gözükmektense, repostlanan görüntünün üst kısmında yer alacak. Buna ek olarak kullanıcılar şayet isterlerse daha sonra repostladıkları bir gönderiyi geri alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.