Categories
Sosyal Medya

Kozmosta bulunan 100 milyar galaksiden biri olan, 200 ila 400 milyar ortası yıldızın bulunduğu Samanyolu Galaksisi’nde, bu galaksideki …

Kozmosta bulunan 100 milyar galaksiden biri olan, 200 ila 400 milyar ortası yıldızın bulunduğu Samanyolu Galaksisi’nde, bu galaksideki milyarlarca yıldız sisteminden sadece biri olan Güneş Sistemi’nin gezegenlerden yıldıza en yakın üçüncü gezegen olan Dünya’da yaşayan bireyleriz. Kumsaldaki kum adedinden bile sonsuz kat daha küçük bir yer kapladığımız kozmosta yalnız olamayacağımız, bu nedenle pek çok bireye mantıklı geliyor.

Öte yandan pek çok şahıssa Dünya dışı ömür niyetini gerçekçi bulmuyor. Pekala, tarihin birinci günlerinden beri bir tartışma konusu olan bu bahis olur da bir gün gerçek çıkarsa, uzaylıların varlığı açıklanırsa birinci cümleniz ya da reaksiyonunuz ne olur? İşte bu sorunun yanıtını öğrenmek için, işi biraz da cümbüşe vurarak sizlere bu soruyu sorduk.

Uzaylıların varlığı açıklansaydı birinci cümleniz ne olurdu?

Twitter’da bu sorumuza verilen karşılıkların büyük bir çoğunluğu elbette mizahi yanıtlardı. Ortalarında pek çok komik karşılığın da bulunduğu o cevaplardan kimileri şu biçimdeydi:

Hepimizin içinde bir Optimus Prime:

Tarihin en süratli satışı:

Gök yarılıp paralel cihanlar birleşse bile çay içmeye devam:

Akıllarda ‘o’ soru:

Asıl onlar bizi görünce ne diyecek? Değil mi?

İki farklı niyet:

Pekala siz olsanız bu türlü bir durumda nasıl bir reaksiyon verirdiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.