Categories
Sosyal Medya

WhatsApp, hizmetine yeni özellikler eklemek için daima olarak perde gerisinde çalışıyor. Şirket bu ortalar birbirinden farklı …

WhatsApp, hizmetine yeni özellikler eklemek için daima olarak perde gerisinde çalışıyor. Şirket bu ortalar birbirinden farklı güncellemeler sundu. Artık ise “son görülme” özelliğini etkileyecek yeni bir özellik geliyor. Android için WhatsApp’ın beta sürümü artık “son görülme” durumunuzu muhakkak bireylerden gizleme seçeneğine sahip.

Özellik bu noktada birkaç aydır faal olarak geliştiriliyordu ve artık nihayet beta programı için yayında.

WhatsApp, “son görülme” ile ilgili yeni bir özellik sundu!

Özellik yakında betayı kullanan herkese ve sonunda herkesin kullandığı WhatsApp sürümüne ulaşacaktır, lakin burada bir ihtar var, “yakında”, “birkaç ay içinde” manasına gelebilir. WhatsApp’ın geçmişteki birtakım yeni özellikleriyle yine kıymetlendirecek olursak, şirket platformuna yenilikler eklemek konusunda katiyen en önlerde yer alıyor orası kesin.

Yeni özelliğe gelecek olursak, WhatsApp kullanan herkes “son görülme” durumlarını herkes, bireyleri, belli bireylerin kara listesi dışında bireyleri ve hiç kimse tarafından görüntülenecek halde ayarlayabilecek. Başka seçenekler zati vardı, yeni olan “Şunun dışında bireylerim...” seçeneği.

Bunu seçtiğinizde, “son görülme” erişimini kimin için devre dışı bırakacağınızı seçebiliceksiniz. WhatsApp’da her vakit olduğu üzere, birisi için “son görülme” özelliğini devre dışı bırakırsanız, onun “son görülme”sini de göremezsiniz. Bu durum tabi ki kullanıcıya daha fazla kapalılık ve güvenlik alanı sağlayacaktır. Bu şekil özelliklerin gelmesinde geç bile kalındığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.