Categories
Sosyal Medya

WhatsApp pek çok yararlı özelliğe sahip olsa da özelliklerini platformlar ortasında dengelemek konusunda pek yeterli değil. Bir platformdaki …

WhatsApp pek çok yararlı özelliğe sahip olsa da özelliklerini platformlar ortasında dengelemek konusunda pek yeterli değil. Bir platformdaki özellik, öbür platforma çok daha sonradan eklenebiliyor. Son yıllarda en az taşınabilir uygulama kadar kullanılan WhatsApp Web, yavaş yavaş taşınabilir uygulamayı aratmayacak özellikler getiriyor. Beklenen özelliklerden biri daha dağıtılmaya başlandı.

WhatsApp Web üzerinden kapalılık ayarları değiştirilebilecek

WhatsApp her ne kadar uçtan uca şifrelemeyi yıllardır kullansa da son bir yılda zımnilik konusundaki itimadını hayli kırdı. Tahminen de bu sebeptendir ki yakında WhatsApp Web ya da masaüstü uygulamasını kullanan herkesin saklılık seçeneklerini telefona gereksinim duymadan değiştirmesi mümkün olacak. Özellik şu anda beta evresinde ve beta gönüllüleri tarafından kullanılabiliyor. Bu süreç sona erdikten sonra herkesin zımnilik seçeneklerini bilgisayar üzerinden değiştirebilmesi bekleniyor.


Özellik bu halde görünüyor

Şayet bu özelliği masaüstü uygulamasında göremiyorsanız öncelikle beta programına katılmalısınız. Bu programda WhatsApp’a gelecek özelliklerin kimilerini erkenden deneme talihiniz olacak. Özelliğin ne vakit herkese açık hale geleceği bilinmese de fazla sürmemesini umuyoruz. Bu kolay fakat değerli özellik, beta’nın 2.2146.5 sürümünde mevcuttur.

WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması daha çok ehemmiyet kazandı

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ın masaüstü platformlarındaki sürümü pek önemsenmiyordu. Sırf temel fonksiyonları kullanabiliyor ve bununla yetinmek zorunda kalıyordunuz. Son bir yılda bunun değiştiğini söyleyebiliriz. Çünkü artık WhatsApp’ın masaüstü uygulamalarına da pek fazla özellik geldi. Sesli ve manzaralı görüşmeler, çıkartmalar ve ses kayıtları buna dahil.

Hatta ilerleyen aylarda WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının, telefon bağlı olmadan da kullanılabilir olacağı söyleniyor. Şayet bu doğruysa masaüstünde daha rahat bir WhatsApp tecrübesi yaşamak mümkün olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.