Categories
Sosyal Medya

Yeni bir akıllı telefon aldığımızda bizi asıl ilgilendiren, genel olarak iyi çalışmasıdır. Ne yazık ki MIUI, diğer herhangi bir …

Yeni bir akıllı telefon aldığımızda bizi asıl ilgilendiren, genel olarak iyi çalışmasıdır. Ne yazık ki MIUI, diğer herhangi bir kişiselleştirme katmanı gibi, çözebileceğimiz veya en azından nereden geldiklerini bilmediğimiz birçok farklı özelliklere sahiptir. Bunları bulmak bazen çok uğraştırabilir veya vaktinizi alabilir. Diğer Android arayüzleri de bu şekilde farklı özelliklere sahiptir aslında bu bir kusur değil, firmaların yapmış oldukları bir B planıdır.

Bu mod ile birlikte MIUI hata raporlama işlevi yapabileceksiniz. Bunun sayesinde hemen hemen her sorunu çözebilir veya en azından Xiaomi‘ye haber verebilirsiniz. Güvenli Modun işte bu kadar çok faydası vardır. Windows XP‘deki Güvenli mod’da neler kurtardığınızı bi düşünün 🙂

Ek olarak, Güvenli Mod Xiaomi‘nizde bir uygulamanın yüklenmesinden kaynaklanan arızaları ekarte etmenize de olanak tanır. Nasıl yapıldığını aşağıda ayrıntılı olarak açıklayacağımız çok basit ama işlevsel bir özelliktir.

Xiaomi Güvenli Mod nasıl başlatılır?

Tüm Xiaomi modellerinde(MI, Redmi, BlackShark ve Poco) bu basit yöntemler ile yapabilirsiniz.

  1. Akıllı telefonumuzu tamamen kapatın.
  2. Normal şekilde açın ve MIUI logosu göründüğünde, sistem tamamen başlayana kadar ses kısma düğmesini basılı tutun.

Bu şekilde Güvenli Mod’u başlatırsak, Xiaomi‘miz gerekli uygulamalarla başlayacak ve ayrıca ekranın sol alt kısmında bize bu uygulamaları belirtecektir. Çıkmak istiyorsanız telefonu yeniden başlatmamız yeterli olacaktır.

Nasıl yapılır serimize devam ediyoruz. Daha farklı konular görmek isterseniz bizleri takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir