Categories
Google Hizmetleri

2020 yılının üçüncü çeyreğinde Google, 30 milyon YouTube Premium ve Music Premium aboneleri olduğunu açıklamıştı. Tüm bu gelişmelerden sonra …

2020 yılının üçüncü çeyreğinde Google, 30 milyon YouTube Premium ve Music Premium aboneleri olduğunu açıklamıştı. Tüm bu gelişmelerden sonra aktüel olarak YT Music, 50 milyon abone sayısına ulaştı. Bloomberg’e nazaran bu sayı, YT Music Premium’u ve reklamsız görüntü tecrübesi için sunulan YouTube Premium’u kapsıyor.

YouTube Music, geçen yıl ruh hallerine odaklanan 4 farklı oynatma listeleriyle dolu şahsileştirilmiş bir ana sayfa sundu. Artık ise YouTube beşinci oynatma listesini ekliyor: “Energize (Enerji Ver)”.

YouTube Music yeni oynatma listesiyle güç vermek istiyor

YouTube Music yeni oynatma listesinde üst kapak resmi olarak Tokyo’daki Shibuya Crossing’in bir fotoğrafını kullanıyor. Workout (Egzersiz), Relax (Rahatlatıcı), Commute (İş / Ev)ve Focus (Odaklanma) listelerine eşlik eden yeni Energize’in (Enerji Ver) yakın vakitte tüm kullanıcıların erişimine açılması bekleniyor.

YouTube Music’teki “Energize (Enerji)” oynatma listesine, Güç Supermix’i, Karışık Güç Listesi 1; Karışık Güç Listesi 2 ve Karışık Güç Listesi 3 dahil olmak üzere dört oynatma listesi içeren bir “Sizin için derlenenler” listesi eşlik ediyor.

Başka çalma listeleri ortasında Sabah Coşkusu, İçimdeki Rap Canavarı, Çalışanlar için Tekno; Klasik Müzik Gücü, Enerjik Hip-Hop, Durdurabilene Aşk Olsun ve Atletler için Alternatif Metal yer alıyor. Ayrıyeten her çalma listesi, çeşitli sanatkarlardan bir dizi müzik içeriyor. Böylece sevdiğiniz sanatkarların müziklerini dinleyebilir yahut yenilerini keşfedebilirsiniz.

Yeni liste genel olarak, insanların gücünü arttırmak için kullanılan Workout’tan (Egzersiz) daha kapsamlı olacak. Google’ın daha evvel açıkladığı üzere:

İdmana mı başlayacaksınız? Sizi idmanınız için kusursuz bir biçimde uygun olan çalma listeleriyle dolu; özel bir şahsileştirilmiş ana sayfaya götüren antreman simgesine dokunmanız kâfi. Öte yandan, bildiğiniz ve sevdiğiniz müziklerin yanı sıra öteki olağanüstü teklifleri içeren; dört adede kadar yeni şahsileştirilmiş İdman listesine erişebilirsiniz.

Daha rahat hissediyor ve ruh halinize uygun müzikler mı arıyorsunuz? Rahatlama yahut Odaklanma simgelerine basabilir ve sakin kalmanıza devam etmenize yardımcı olacak; şahsileştirilmiş Mixlere (Karışımlar) ulaşabilirsiniz.

YouTube Music’in yeni Energize (Enerji) oynatma listesi önümüzdeki günlerde; Android ve iOS‘ta geniş çapta kullanıma sunulacak üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.